Kontakt

Lucie Vřešťálová

lucie@oreska.cz

Příroda, rostlinky a pěstování… …mě bavilo už jako malou holku. Trávila jsem mnoho času na zahradě u babičky mezi zvířaty, na loukách a v lesích okolo rodného města. Pak mě život zavál do různých míst k různým aktivitám, ale později mě životní spirála přivedla zpět a já se opět vrátila ke své oblíbené činnosti – pěstovat, pozorovat přírodu a užívat si jejích krás, jednoduchosti, energie a plodů.

V konvenčním pěstování ovoce a zeleniny jsem hledala odpovědi na to, proč se dělají některé věci stále dokola a z mého pohledu nelogicky. Odpovědi jsem našla až v permakultuře a její podstata mi přišla zcela logická a přirozená. Zúčastnila jsem se permakulturních a jiných vzdělávací akcí a stále se vzdělávám na seminářích, pozorováním a vlastní zkušeností.


Zatím jsem měla možnost se realizovat postupně na našich pozemcích v okolí horské chaty ve výšce 650m.n.m o rozloze 0,7ha, dále na 2,5ha statku v údolí u řeky ve 450 m.n.m a na malé 200m2 zahrádce u rodinného domu s barovým pultem v nadmořské výšce 300m.n.m. Každý tento prostor mě něco nového naučil. Cyklus tvoření, realizace, pozorování a vylepšování mě baví a naplňuje.