Domácí rajčatový protlak – odšťavňovačem

Domácí rajčatový protlak
Mám rajčata ráda v jakékoliv podobě kromě rajské polévky s rýží – asi blůček z dětství. V mé rodině je každý miluje jinak, ale obecně máme dost velkou spotřebu rajčatového protlaku. Zkoušela jsem různé recepty a vybrala ten, který vyhovuje mě. Je jednoduchý a nejsou v něm žádné koření ani přísady, tak je protlak použitelný následně na různé způsoby. Jeden můj syn ho pojídá jako svačinu – sní to přímo ze skleničky nahusto (langusto).
Jak na to:
Potřebujete rajčata – minimálně 10kg, aby bylo dost protlaku, ale stejně je to málo. Svoje rajčátka si okusuji přímo z keříčku, takže na takové množství nemám z vlastních zdrojů zatím šanci. Mám naštěstí kamarádku Elišku – megalopětovatelku, která mě zásobila výbornými nechemickými rajčátky.

Rajčáta omyju a pokrájím na menší kousky a dám je do co nejširšího hrnce. Nechám je dusit až se začnou oddělovat od slupek, to je asi půl hodinky.

Pak nastává fáze oddělení dužiny od semínek a slupek. Jednou jsem to rozmixovala všechno, a nebylo to ono, tak pečlivě odděluji. Používám naběračku a těrku. Pasírování rajčat přes síto, je taková monotónní činnost. Mě to moc nebaví, tak pasíruju jen chvilku a pak zbytek nechám projít dvakrát šroubovým odšťavňovačem. Ten z toho většinou ještě získá další půl litr dužiny, což bych pasírováním nedala.

Je to rychlá, efektivní a dokonalá metoda. Pak už jen zbylou hmotu nechám houstnout tak dlouho, než mi vyhovuje konzistence. Dávám horké do skleniček a otáčím na víčko.