Kouzelné místo s překvapením na konci

Často se dostanu na místa, kam běžně lidé nechodí, protože mají pocit, že tam není co krásného hledat. Opak je někdy pravdou.

Lze najít kouzelně přírodou nabitá místa s dokonalým designem, do kterého člověk nezasahuje a řídí ho jen příroda. Pak jsem překvapená, jak to vše krásně a pestře funguje samo. Často jsou taková místa pro mě inspirací pro svoje pozemky.

Toto místo jsem našla ve středních Čechách. Zaujalo mě svojí pestrostí a asi tři hodiny jsem tam pobyla a pak nafotila několik krásných detailů.

A to překvapení? To je až na konci …

Toto jsou pasti mravkolva. Pamatuji si ho z knížky Ferdy Mravence a jmenoval se Ťutínek. Larva si vyhrabe v písku trychtýřovitou past, do které neopatrný mravenec spadne a následně je použit jako hlavní chod. Snažila jsem se natočit, jak vyhazuje písek ven, ale moc se mi nedařilo. Ideální místo pro tyto tvorečky je pod nějakou „střechou“ s pískovým podložím.

Níže jsou nafocené různé druhy motýlů a ostatního hmyzu včetně pro mě neznámé kukly motýla s blyštivými odrazkami a můry, hlídající svoji kuklu.

Hned vedle (protože to je vše foceno na ploše asi 50x50m) je nádherně osázený živý svejl.

Už Vám začíná svítat, kdepak jsem tato krásná zákoutí našla? V těsném sousedství (do 10-ti metrů) dálničního mostu a pod ním.