Zdivočelá rajčata

Rajčata jsou moje oblíbená zelenina. Mám ráda jejich vůni a to, jak mi voní ruce, když s nimi pracuji. O opravdové rajčatové chuti ani nemluvě.

Semínka seju raději později, aby nebyly sazeničky vytáhlé, nebo jim přisvěcuji. Když mají dva lístky přesadím je na dno plastového půllitru s otvory ve dně. Jak sazeničky rostou, postupně přisypávám hlínu. Tím získám sazenice s velkým kořenovým balem. Sazeničky „hnojí“ moje děti. Raní moč zředěná 1:10 je ideální 1 x za 14 dní.

Rajčata přesazuji ven nějaký plodový den po zmrzlých a přidávám mykorhizní houby. Na záhoně je hnojím jen do poloviny července jíchou z jakéhokoliv plevele ředěnou 1:10. Zatím jsem nezkoušela zapíchnutí měděného drátku do stonku jako ochranu před plísní. Nebylo potřeba. Pokud nezapomenu, vyštipuji každý týden a na začátku srpna zaštípnu vrchol. Pokud zapomenu zaštipovat, divoká rajčata zdivočí a jedna sazenice obsadí plochu i 2m2.

Mám ráda divoká rajčata a ta ostatní jsou taková směska toho, co se mi spráší. Takže každý rok to je překvapení. Ráda kombinuji s bazalkou – patří prostě k sobě i na talíři.

Po vyzkoušení všech možných opor a připevňovadel – větve, bambusové tyčky, silonky, lýko atd. mě nejlepší přijde spirálovitá opora.