MALINY, to je moje!


Maliny - moje oblíbené. Snad proto mi jdou pěstovat tak snadno, mám je prostě ráda. Moc péče nevyžadují. Nezalévám, nepleju, nehnojím.
Na podzim odstraním až u země všechny odplozené výhony, rozstříhám je na menší kusy a ponechám pod malinami. Letošní výhony obmotám kolem horní příčky, ohnu dolů o obmotám kolem výhonu. Drží to samo a nic k tomu nepotřebuji. Ohnutí se podpoří tvorba bočních plodících výhonů. Když mi zbyde nějaký organický materiál, trochu přimulčuji. Přidávám zejména kyselejší materiály - jehličnaté apod. Maliny mají rády kyselejší. A pak už jen čekám, až začnou plodit. Myslím, že mám odrůdu Polka, ale jistá si nejsem. Maliny dělají až 2,5 m dlouhé výhony, jsou velké a velmi chutné. Sklízím je až v plné zralosti, kdy jdou lehce stáhnout ze středu.
Nové loňské maliniště má téměř 30m. Postup je na fotkách - posekat trávu, položit kartony, navršit organický materiál, počkat, až to slehne, na jaře zasadit. Pak už jen mulčovat odplozenými výhony a posekanou travou okolo. A jíst tu dobrotu přímo ze zahrady!


Zeptejte se nás na cokoli dalšího: lucie@oreska.cz / +420 606 690 980 

zpět na úvod